فروش فیش حج
مراحل فروش فیش حج
فوریه 8, 2021
خرید فیش حج
عوامل موثر بر قیمت فیش حج
فوریه 17, 2021

خرید آسان فیش حج

خرید فیش حج

خرید فیش حج

برخی از افراد تصور می کنند که خرید فیش حج مراحل سختی را به دنبال دارد و به تنهایی قادر به انجام این کار نیستند اما این طور نیست، خرید آسان فیش حج این امکان را به شما عزیزان می دهد که بدون هیچ دردسری و در زمانی مناسب نسبت به خرید فیش حج خود اقدام کنید. به همین منظور در این مقاله می پردازیم به خرید و فروش فیش حج و توضیحات جامع و کاملی درباره فیش حج تا شما عزیزان را به درستی راهنمایی کرده باشیم.
بعد از پرداخت ودیعه لازمه از سوی بانک ملی یا ملت فیش واریزی برای شما صادر می شود که در این زمان اگر حج تمتع یا عمره باشد هر فیش مختص خودش است که اصطلاحا به آن فیش حج می گویند.

خرید آسان فیش حج چگونه است؟


باید گفت که خیلی از مسلمانان طی سال ها آرزوی سفر به این زیارت دلنشین را دارند و ممکن است زمان طولانی را نیز منتظر مانده باشند. اما ممکن است بنا بر دلایلی موفق به خرید فیش حج نباشند و فرصت زیارتی چنین را از دست بدهند. در برخی مواقع به دلیل هر مشکلی مانند فوت متقاضی یا … می توان به صورت رسمی و قانونی حج را انتقال داد که تحت نظر سازمان حج و زیارت انجام می شود. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که ممکن است در این مواقع کلاهبرداری هایی نیز صورت بگیرد و باید نهایت دقت در این امر صورت گیرد تا مشکلات بزرگ تری برای شما پیش نیاید. اول از همه درباره مجموعه انتخابی تحقیق کنید.

آیا می توان فیش حج را انتقال داد؟

این کار به صورت قانونی انجام می گیرد، اول از همه باید به نوع فیش حج؛ تمتع یا عمره بودن آن دقت لازم را کرد، سپس با خریدار یا فروشنده صحبت های لازم را انجام می دهیم و با توافق کردن قیمت نهایی برای انتقال فیش حج به محضر مراجعه می کنیم. در این قسمت باید به این نکته دقت کنید که خرید فیش حج باید به صورت مستقیم صورت گیرد و نه وکالتی، می توانید برای به وجود نیامدن هیچ گونه مشکلی تمام مراحل کاری خود را در دفترهای زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت انجام دهید.
نکته ای که باید برای انتقال فیش حج به آن دقت کنید این است که فیش حج را تنها یکبار می توانید انتقال دهید و خریدار و فروشنده باید هر دو در یک استان قرار داشته باشند.

انواع فیش حج


شاید تا به حال درباره این موضوع تحقیق نکرده باشید اما خوب است بدانید که فیش حج دارای سه نوع است. حج تمتع، قران و افراد.
حج تمتع را کسانی به جای می آورند که فاصله 90 کیلومتری با مکه داشته باشند؛ حج قران و افراد نیر برای ساکنین مکه است. البته این افراد اجازه شرکت در مناسک حج تمتع را نیز دارند.
یک نوع از حج وجود دارد به نام حج عمره که در طول زندگی تنها یک بار بر شخص واجب است. که شرایطی خاص دارد که شامل تمام افراد نمی شود.
اما تفاوت فیش حج عمره با تمتع چیست ؟ این دو از نظر قیمت بسیار تفاوت دارند، و در هنگام خرید باید دقت لازم را داشته باشید. قیمت فیش حج عمره ارزان تر از حج عمره است و به سال و ماه ثبت نام مشخص می گردد. از آنجا که قیمت این فیش ها بسیار متغیر است بهتر است از سایت ها و افراد معتبر اطلاعات کسب کنید. می توانید حتی برای ثبت آگهی فیش حج خود از سایت های معتبر کمک بگیرید.

چه مدارکی برای خرید آسان فیش حج لازم است


اول از همه قیمت فیش حج می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، برای مثال سود سپرده، زمان اعزام و حرکت، هزینه ثبت نام سازمان حج و زیارت و متاسفانه اتفاقات غیر پیش بینی شده مانند ویروس کرونا و بالا پایین شدن قیمت دلار تماما تاثیرگذار در قیمت فیش حج می باشد.
شما می توانید برای استعلام فیش حج خود از سامانه آنلاین استعلام اولویت استفاده کنید.
اگر در بانک ملت ثبت نام فیش حج خود را انجام داده باشید، مدارکی نظیر : اصل کارت حساب ، اصل فیش حج عمره ثبت نام شده و اصل شناسنامه و کارت ملی نیاز است. برای واگذاری بعد از ارائه این مدارک فروشنده باید به دفاتر حج مراجعه کند.
اگر در بانک ملی ثبت نام صورت گیرد نیاز به مدارکی مانند اصل کارت ملی، اصل شناسنامه و فیش حج ثبت نامی است.

چگونه آگهی فیش حج خود را ثبت کنیم


شما می توانید بعد از خرید فیش حج نسبت به فروش آن اقدام نمایید. این کار را می توان با آگهی کردن فیش حج خود در سایت های معتبر انجام داد و یا حتی از فضای مجازی برای فروش فیش حج خود اقدام کرد.
اپلیکیشن های زیادی برای این کار وجود دارد که شما می توانید به راحتی از طریق آنها اقدام به آگهی فیش حج خود کنید مانند تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام که دارای کاربرانی میلیونی است.
اما در این راه ممکن است افراد سودجو و کلاهبردار نیز وجود داشته باشد پس باید با اطلاعات کافی و دانشی کامل نسبت به این کار اقدام کنید.
امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا این سفر به تعداد کمتری از زائرین محدود شده است و طی مذاکرات صورت گرفته بین ایران و عربستان اگر بحران ویروس کرونا را به خوبی پشت سر بگذاریم و قابل مهار باشد زمینه سفر فراهم می گردد در غیر این صورت حج مجددا تعلیق می شود.

امتیاز دهیدpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید