مناسک حج عمره
مناسک حج عمره
آگوست 22, 2019
فیش حج
آداب و رسوم حج و فروش فیش حج
دسامبر 12, 2020

فیش حج

فیش حج

فیش حج

فیش حج چیست ؟

فیش واریزی بانکی که می تواند فیش هر بانکی اعم از ملت یا ملی باشد را فیش حج می گویند . فیش حج دو نوع مختلف دارد که فیش حج عمره و فیش حج تمتع نام دارد . برای فیش حج مبلغی به عنوان ودیعه در نظر گرفته شده که به طور شناخته شده و متعارف توسط مشتاقان حج و زیر نظر سازمان حج و زیارت دریافت می شود . به طور کلی این فیش را فیش حج نام گذاری کرده اند .

قیمت فیش حج چقدر است ؟

یکی از سوالاتی که در ذهن افراد به وجود می آید این است که قیمت فیش حج عمره یا تمتع چقدر است ؟

نکته ی مهمی که وجود دارد در این باره این است که هر چیزی روی قیمت فیش حج تاثیر گذار است یعنی حتی سودی که در فیش حج موجود است نیز روی قیمت تاثیر گذار است . آخرین باری که در سال 1397 قیمت فیش حج اعلام شد بر حسب دلار 3900 تومان بوده است که فرصت بسیار خوبی برای سفر حج بود . اما حالا در این شرایط افزایش قیمت دلار اکثر افراد کم تر سفر می کنند .

فیش حج

فیش حج

آیا امکان نقل و انتقال فیش حج وجود دارد ؟

پروسه ای که فیش حج تمتع و فیش حج عمره طی می کند کاملا متفاوت است . پروسه به این شکل شروع می شود که ابتدا درخواست کننده یا فردی که خواهان خرید فیش حج است با صاحب فیش حج تماس می گیرد و قیمت را می پرسد . پروسه ی نقل و انتقال در صورتی که هر دو طرف راضی باشند آغاز می شود و فیش حج انتقال پیدا می کند .

بعد از این که خریدار یا فروشنده برای انتقال فیش حج به محضر مراجعه کرد ، بقیه ی کار ها را محضر انجام می دهد . این اتفاق برای این است که تمام این فرآیند قانونی و زیر نظر سازمان های مربوط باشد . پس از این کار ، افراد و هر دو طرف به سازمان حج و زیارت مراجعه می کنند تا این انتقال را ثبت کنند . این هزینه برای نقل و انتقال متفاوت است .

نکته ای که در این انتقال مهم است این است که فیش های حج همگی اولویت دارند . یعنی این که باید هر فردی تا تاریخ مقرر و در تاریخ اعلام شده اش سفر کند . تمامی این تاریخ ها زیر نظر سازمان حج و زیارت صورت می گیرد .

امتیاز دهیدpost
b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید